TERESA MARKOWSKA WOJCIECH MARKOWSKI BIURO RACHUNKOWE S.C. ul. Lwowska 55, 35-301 Rzeszów

Blog

ryczałt
Kwiecień 11, 2023

Jedną z form opodatkowania, jaką mają do wyboru osoby prowadzące działalność, jest ryczałt ewidencjonowany. Dowiedz się, czym dokładnie się wyróżnia, kto konkretnie może się w ten sposób rozliczać oraz komu zlecić prowadzenie księgowości.

Czytaj dalej

kobieta pracuje z laptopem
Marzec 3, 2023

Biura rachunkowe są placówkami wspierającymi zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorców w różnego rodzaju sprawach rozliczeniowych i podatkowych. Pomagają w odprowadzaniu podatków, rozliczaniu faktur czy innych, czasami niecodziennych sprawach. Obecnie na rynku jest sporo tego rodzaju działalności, przez co czasami ciężko zdecydować się na konkretną placówkę. Aby rozwiązać ten problem, warto sprawdzić, jakimi cechami powinno charakteryzować się przyjazne klientowi biuro rachunkowe.

Czytaj dalej

praca biurowa
Marzec 2, 2023

Księga przychodów i rozchodów jest jednym z najprostszych sposobów księgowania wydatków i wpływów. Z tego też powodu cieszy się największą popularnością wśród przedsiębiorców. Za pomocą KPiR przedsiębiorca określa dochód podlegający opodatkowaniu, a także to, jaka będzie wysokość opodatkowania za dany rok podatkowy oraz podstawa opodatkowania. Obowiązek prowadzenia księgi przychodów i rozchodów spoczywa na spółkach jawnych, cywilnych i partnerskich oraz osobach fizycznych zatrudnionych w jednoosobowych działalnościach gospodarczych, jeżeli ich przychody w roku poprzednim były niższe niż 2000000 euro po przeliczeniu na polską walutę.

Czytaj dalej